Haber Detayı
04 Kasım 2020 - Çarşamba 15:52
 
Dr. Fit Queen ile form tutun
SPOR Haberi
Dr. Fit Queen ile form tutun

SPORA VAKİT BULAMAYANLAR İÇİN ÇÖZÜM: EMS

Isparta’da yaklaşık 5 ay önce hizmete açılan Dr. Fit Queen, kilo vermek isteyip de spor yapmaya vakit ayıramayanların yardımına koştu. Elektronik kas uyarım sistemi olarak bilinen Electro Muscle Stimulation (EMS) ile hem zamandan tasarruf sağlıyorsunuz hem de 8 seansta 8 kilo verebiliyorsunuz.

Electro Muscle Stimulation (EMS), reformer pilates, mat pilates, crossfit,  kickboks ve boks alanlarında özel ders niteliğinde spor yapma imkanı sunan Dr. Fit Queen, Isparta’da 5 ay önce hizmete açıldı. Üniversite için geldiği Isparta’da yaklaşık 12 yıldır aktif bir şekilde spor eğitmenliği yapan Dr. Fit Queen sahibi, Antrenör Nur Okutan, kendi spor salonunu açarak insanların yaşamlarına dokunmak istiyor.

EMS İLE 8 SEANSTA 8 KİLO VEREBİLİRSİNİZ

Spor yapmak isteyip de buna zaman ayıramayanlar için EMS sistemini öneren Antrenör Nur Okutan, 20 dakikalık seanslarla hem zamandan tasarruf sağlandığını hem da daha hızlı bir şekilde kilo verildiğini söyledi.

EMS antrenmanının uzun yıllardır kullanılan bir yöntem olduğunu aktaran Okutan, “EMS, açılımı Electro Muscle Stimulation  yani elektriksel kas uyarımı olarak geçiyor. EMS antrenmanı, uzun yıllardır bilinen ve kullanılan bir yöntemdir. İşin uzmanlarının gözetiminde, kaslara düşük frekanslı elektriksel sinyaller gönderilerek kasların ayrı ayrı değil tümünün birden çalışması ilkesine dayanır. Spor ve egzersiz yaparken çalıştırılması zor olan kasları da çalıştırarak kaslarımızın gelişimine katkı sağlar. Böylece daha zinde oluruz. EMS antrenmanları sayesinde hiç ağırlık kaldırmadan, eklemlere ekstra yük bindirmeden kısa sürede yoğun bir çalışma elde ediliyor. Aslına bakarsanız, bu uygulanan yöntem, fizik tedavide uygulanan yöntemin teknolojik olarak geliştirilmiş ve kapsamlı hale getirilmiş halidir.” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Dr., Fit, Queen, ile, form, tutun,
Yorumlar
Haber Yazılımı