Haber Detayı
31 Mart 2020 - Salı 23:04
 
BAPBACI BAŞKANDAN BAKKAL VE MARKETLERE DESTEK OLALIM ÖNERİSİ
GÜNDEM Haberi
BAPBACI BAŞKANDAN BAKKAL VE MARKETLERE DESTEK OLALIM ÖNERİSİ

'Evde kalınması' kuralını yineleyen Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Mehmet Ali Bapbacı, bakkal ve marketlerle ilgili olara yeni bir açıklama yayımladı. Bapbacı, şunları söyledi;

Değerli Ispartalı Hemşehrilerim;

Bilindiği üzere dünyayı etkisine alan ülkemizde de maalesef korona (Covid-19) virüsü görülmüş ve devletimizin almış olduğu tedbirlerle ve halkımızın bu tedbirlere uyması neticesinde en kısa zamanda ülkemizin ve dünyanın bu vürüsten kurtulmasını ümit ediyorum.

İçişleri Bakanlığının almış olduğu Koronavirüs tedbirler kapsamında  Belediye veya Özel idarelerden alınmış iş yeri Ana faaliyet konusu Market yazan işletmelerin açılış saati 09:00 kapanış saatleri 21:00 olarak değiştirilmiştir. Ana faaliyet konusu Bakkal,Bayii,,Büfe Şarküteri ve Kuruyemiş faaliyetinde bulunan işletmelerimizi kapsamamaktadır. Bu sektörde faaliyet gösteren Esnaf ve Sanatkarlarımızın açılış kapanış saatleri hususunda önceden olduğu gibi faaliyetlerini sürdüreceklerdir.

Ayrıca iş yeri büyüklüğüne göre işletme içerisinde bulunacak kişi sayısı depo alanı hariç işletme kaç metrekareyse yüzde 10'u geçmeyecek şekilde içerisinde kişi bulundurabileceklerdir.

İşletmelerde ayrıca 65 yaş üstü işletmeci hiçbir şekilde işletmelerde bulunmayacaktır. Bulunması durumunda kolluk kuvvetlerince cezai işlem uygulanacaktır.

İşletmelerimize küçük yaştaki çocuklarımızın girmesi bu süreçte sakınca görüldüğünden bu konuda gerekli hassasiyetin gösterilmesini istiyorum.

Isparta Hemşerilerimden isteğim bu sıkıntılı süreçte Küçük Esnafımıza sahip çıkmalarını istiyorum. Bakkal amcaları ayakta tutalım.ve EVDEKAL ISPARTAM Diyorum.

Kaynak: Editör:
Etiketler: BAPBACI, BAŞKANDAN, BAKKAL, VE, MARKETLERE, DESTEK, OLALIM, ÖNERİSİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı