Haber Detayı
18 Haziran 2022 - Cumartesi 18:17
 
YETENEK SINAVLARI BAŞVURULARI BAŞLIYOR, İŞTE DETAYLARI...
Isparta Güzel Sanatlar Lisesi ve Isparta Spor Lisesine Yetenek Sınavı Puanına göre öğrenci alınacaktır.Yetenek Sınavı Başvuruları 20 Haziran-26 Haziran 2022 tarihleri arasında alınacak olup Yetenek Sınavları 30 Haziran-7 Temmuz 2022 tarihleri arasında ilgili okullarda gerçekleştirilecektir.
EĞİTİM Haberi
YETENEK SINAVLARI BAŞVURULARI BAŞLIYOR, İŞTE DETAYLARI...

 

Güzel sanatlar liselerinde; görsel sanatlar (resim), müzik alanlarında Spor liselerinde çerçeve öğretim programları ile protokol  kapsamında bireysel ve takım sporları ile ilgili spor alanında eğitim verilmektedir.

Gençlik ve Spor Bakanlığınca Antrenör Eğitimi Yönetmeliğinin 23 ve 24 üncü maddelerinde yer alan hükümlere göre spor liselerinden mezun olan öğrencilerden talep edenlere yalnızca bir spor dalında “Yardımcı Antrenörlük Belgesi” verilmektedir. Yetenek Sınavı ile öğrenci alınan okulların başvuru-tercih, yetenek sınavı, yerleştirme ve kayıt süreci Ortaöğretime Geçiş Tercih ve Yerleştirme işlemleri başlamadan önce tamamlanacaktır.

Bu okullara kesin kaydı yapılan adaylar diğer okul türlerini tercih edemeyecektir. Ancak, adaylar Yetenek Sınavı sonucuna göre kayıtlı olduğu okuldaki kaydını iptal ettirmesi durumunda diğer okul türleri için tercih yapabileceklerdir.

Yetenek Sınavında 50 (elli) ve üzerinde puan barajını geçen adayların Yetenek Sınavı Puanının 70’i ve Ortaokul Başarı Puanı’nın 30’nu toplamak suretiyle elde edilecek Yerleştirme Puanı merkezi olarak 100 (yüz) puan üzerinden hesaplanacaktır.

Ayrıntılı bilgiler  https://ispartasporlisesi.meb.k12.tr/ ve https://ispartagsl.meb.k12.tr/ okul web sitelerinden üzerinden verilecektir.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: YETENEK, SINAVLARI, BAŞVURULARI, BAŞLIYOR,, İŞTE, DETAYLARI...,
Yorumlar
Haber Yazılımı