Haber Detayı
19 Mayıs 2022 - Perşembe 12:11
 
SAV BELEDİYESİ BAŞKANI ŞAKİR İPEKÇİ'DEN 19 MAYIS MESAJI
Sav Belediye Başkanı Şakir İpekçi, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramının 103. Yıldönümü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı. İpekçi’nin mesajı şöyle:
ISPARTA Haberi
SAV BELEDİYESİ BAŞKANI ŞAKİR İPEKÇİ'DEN 19 MAYIS MESAJI

“Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve ülkü arkadaşlarının, Türk milletinin kudret ve kuvvetine dayanarak, kendi kararlarını kendisinin vereceği tam bağımsız bir devlet için yola çıkışlarının 103. yıldönümünün haklı gururunu yaşamaktayız.
Asırlardır hür ve bağımsız yaşayan necip milletimiz; 16 Mayıs 1919 tarihinde İstanbul’dan hareket eden Bandırma Vapurunun taşıdığı milliyetçi kahramanların yol ve yöntemlerinin rehberliğinde, geleceğine vurulmaya çalışılan boyunduruk prangasını parçalayarak tarihin karanlığına fırlatmıştır.
Türk milletinin bağımsızlığını ve hayat haklarını gasp ve imha etmeye çalışan mihraklar için 19 Mayıs, hüsran ve mağlubiyetle bitecek sürecin ilk adımı ve ilk hareketidir.
Samsun’dan yola çıkan milli mücadele kararlılığı; Amasya’da milletin azim ve kararını ilan etmiş, Erzurum’da vatanın bir bütün olduğunu ve parçalanamayacağını duyurmuş, Sivas’ta manda ve himayeyi reddederek Ankara’da Büyük Millet Meclisi’ni kurmuştur.
Hiç şüphesiz 19 Mayıs; zulme boyun eğmeyen, zalime diz çökmeyen, esarete ön iliklemeyen, teslimiyete prim vermeyen Türk milletinin ve sinesinden yetiştirdiği milliyetçi kahramanların eseri ve emanetidir.
Aynı zamanda bu kutlu tarih Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş, Türk milletinin de kurtuluş müjdesidir.
Elbette 19 Mayıs’ın; ‘Gençlik ve Spor Bayramı’ olarak kutlandığı dikkate alındığında, Türk gençliğine çok büyük görev ve sorumluluklar düşeceği de şüphesizdir.
Türk gençliğinin, dünün muhterem hatıralarına mutlaka sahip çıkacağına, art niyetlilere fırsat vermeyeceklerine yürekten inanıyorum.
Bu duygu ve düşüncelerle, 19 Mayıs 1919’un 103. yıldönümünde; sevgili gençlerimizin ve aziz milletimizin “Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramını” içtenlikle kutluyor; kutsal vatanımızı muhteşem bir mücadele sonucunda istilacılardan kurtararak bizlere emanet eden büyük Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, gazilerimize şükranlarımı sunuyorum.”
Kaynak: Editör:
Etiketler: SAV, BELEDİYESİ, BAŞKANI, ŞAKİR, İPEKÇİ'DEN, 19, MAYIS, MESAJI,
Yorumlar
Haber Yazılımı