Haber Detayı
20 Haziran 2022 - Pazartesi 18:06
 
DEVA PARTİSİ İL BAŞKANI ŞAYESTE ÖZER CEYLAN'DAN BASIN AÇIKLAMASI
''MÜCADELEMİZİ ÜLKEMİZDE TAM DEMOKRASİYİ İNŞA EDENE DEK SÜRDÜRECEĞİZ''
ISPARTA Haberi
DEVA PARTİSİ İL BAŞKANI ŞAYESTE ÖZER CEYLAN'DAN BASIN AÇIKLAMASI

Geçtiğimiz Cuma günü Ankara Kızalay’da ruhsatlı bir biçimde işletilen bir kafeye kolluk kuvvetleri tarafından yapılan hukuksuz müdahale sırasında olay mahallinde bulunan ve bu hukuksuz uygulamaya karşı koymak isteyen Milletvekilimiz Sayın Mustafa Yeneroğlu ‘ na karşı resmi görev sınırını aşan bir kamu görevlisinin nezaket sınırlarını aşan sözlerinin kamuoyuna yansımasından sonra Dün Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından da talihsiz bir açıklama yapılmıştır.

Türkiye Cumhuriyeti Anayasası 2.maddesinde ülkemiz “ Türkiye Cumhuriyeti, toplumun huzuru, millî dayanışma ve adalet anlayışı içinde, insan haklarına saygılı, Atatürk milliyetçiliğine bağlı, başlangıçta belirtilen temel ilkelere dayanan, demokratik, lâik ve sosyal bir hukuk Devletidir.” Şeklinde tanımlanmaktadır.

Ülkemizin niteliklerinden birisi olan Hukuk Devletinde yönetenler de yönetilenler de hukuka uygun davranmak zorundadır. Hukuk Devletinde Yönetenler Hukuka aykırı bir emir veremeyecekleri gibi kolluk kuvvetinden de hukuka aykırı emrin icrasını isteyemezler.

Günümüz Siyasi anlayışında ; Anayasa Mahkemesi Kararlarını, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi Kararlarını uygulamamak geleneği oluştuğu gibi ,Toplumun Huzur ve Güvenini korumakla görevli kamu görevlilerine de görev sınırları dışında fiili durumlar yaratacak Kanuna aykırı emirler verildiğini görmeye başladık .

Bunun devamı olarak da tarafsızca kanuna uygun hizmet vermekle görevli Kamu Kurumlarının siyasi geleneğimizde olmadığı şekilde siyaset kurumunu muhatap alarak açıklamalar yaptığı örneklere de rastlamaya başladık. Siyesetin muhatabı Siyaset olmalıdır.

Şunu özenle belirtmek gerekir ki; muhatabımız zor şartlarda canını dişine takarak güvenliğimizi sağlayan emniyet personeli değil, polis teşkilatımızı siyasete alet edenlerdir. Hukuka ve kanuna uygun davranan, zor şartlarda çalışan tüm emniyet teşkilatı mensuplarına bu vesileyle teşekkürlerimizi sunuyoruz” Görev sınırlarının dışına çıkmaya zorlanan,kanuna ve hukuka aykırı emirler verilen, bütün kamu görevlilerinin güvencesinin korkusuzca siyaset yapan ve bu kötü gidişe dur diyecek olan Demokrasi Ve Atılım Partisi Kadroları olduğunu bir kez daha ifade etmek isteriz.

Hukuk ve Adalet Politikaları Başkanımız, Milletvekilimiz, Yol Arkadaşımız Sayın Mustafa Yeneroğlu’na yapılan saldırılar karşısında asla susmayacağız.

Türkiye Cumhuriyeti’nin hukuk tanımazların devlet katında görev yapacağı yer olmadığını biliyoruz. Genel Başkanımızın vurguladığı gibi;” Önümüzdeki ilk seçimde hukuk namına, adalet namına ve demokrasi namına büyük bir zafer elde edeceğiz. Mücadelemizi, ülkemizde tam demokrasiyi inşa edene dek sürdüreceğiz.”  Demokrasi Ve Atılım Partisi, Isparta İl Başkanı, Şayeste Özer Ceylan

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: DEVA, PARTİSİ, İL, BAŞKANI, ŞAYESTE, ÖZER, CEYLAN'DAN, BASIN, AÇIKLAMASI,
Yorumlar
Haber Yazılımı