Haber Detayı
13 Mayıs 2022 - Cuma 13:06
 
BİREYSEL SULAMA SİSTEMLERİ DESTEKLERİ DEVAM EDİYOR
Bakanlığımız tarafından üreticilerimize yönelik Bireysel Sulama Sistemi Desteklemelerimiz devam ediyor.
EKONOMİ Haberi
BİREYSEL SULAMA SİSTEMLERİ DESTEKLERİ DEVAM EDİYOR

Bakanlığımızca, tarımsal faaliyetler için geliştirilen modern basınçlı bireysel sulama sistemlerinin üreticiler tarafından kullanımının yaygınlaştırılarak, daha kaliteli ve pazar isteklerine uygun üretim yapılmasını ve kırsal alanda üreticilerin gelir düzeyinin yükseltilmesini sağlamak amacıyla, Kırsal Kalkınma Desteklemeleri kapsamında Bireysel Sulama Sistemi desteklemeleri verilmektedir.

Bu kapsamda İl Müdürlüğümüzce, Bireysel Sulama Sistemi Desteklemeleri kapsamında 2006 yılından bu yana 42.500 dekar alana hibe desteği verilmiş olup, hibe desteği alan yatırımcılara ait sulama sistemlerinin kontrolleri ile bahçe ve tarla ziyaretleri devam etmektedir. 2022 yılı Bireysel Sulama Sistemi Desteklemeleri kapsamında ise toplam 371 dekar alan için başvuru yapılmıştır. 2025 yılına kadar devam edecek olan 50 Hibe Bireysel Sulama Sistemi Destekleme başvuruları genellikle ocak-mart ayları içerisinde alınmaktadır.

Söz konusu desteklemelerden faydalanmak isteyen üreticilerimizin İl Müdürlüğümüz internet sitesi üzerinden duyuruları takip etmeleri gerekmektedir.

Kaynak: Editör:
Etiketler: BİREYSEL, SULAMA, SİSTEMLERİ, DESTEKLERİ, DEVAM, EDİYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı