Haber Detayı
01 Mart 2022 - Salı 14:38
 
BAKA'DAN 30 MİLYON TL'LİK FAİZSİZ KREDİ DESTEK PROGRAMI
Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA), Antalya, Isparta ve Burdur’daki ‘Mikro, Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler’e (KOBİ) yönelik Faizsiz Kredi Desteği kapsamında ‘İmalat Sanayinde Rekabet Edebilirlik ve Yenilik Destek Programı’nı başlattı. KOBİ’lere 200 bin TL ile 1 milyon TL arasında faizsiz kredi desteği sağlanacak program için ayrılan toplam bütçe 30 milyon TL ve son başvuru tarihi 10 Nisan 2022 olarak belirlendi. Proje süresi azami 6 ay olarak belirlenen programdan destek almaya hak kazanan proje sahipleri, 6 ayı geri ödemesiz 24 ayda faizsiz olarak kredilerini geri ödeyebilecek.
EKONOMİ Haberi
BAKA'DAN 30 MİLYON TL'LİK FAİZSİZ KREDİ DESTEK PROGRAMI

 

Isparta, Antalya ve Burdur’un sürdürülebilir sosyo-ekonomik kalkınmasına katkıda bulunmak üzere faaliyetlerini T.C Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı koordinasyonunda sürdüren BAKA, KOBİ’ler için faizsiz kredi destek programı hazırladı. ‘İmalat Sanayinde Rekabet Edebilirlik ve Yenilik Destek Programı’; Isparta, Burdur ve Antalya’yı içeren TR61 Düzey 2 Bölgesi’nde imalat sanayi işletmelerinin rekabet edebilirliği ile yenilikçilik potansiyelinin sürdürülebilir şekilde güçlendirilmesini amaçlıyor. Programda öncelikler; “İşletmelerin imalat, tasarım, test, pazarlama kapasite ve yeteneklerinin geliştirilmesini sağlamak” ve “İşletmelerin ihracat ve ithal ikame üretim kapasite ve yeteneklerini artırmak” olarak belirlendi.

ONLİNE BİLGİLENDİRME VE PROJE EĞİTİMİ

BAKA’nın KOBİ’lere yönelik Faizsiz Kredi Desteği programı hakkında potansiyel başvuru sahiplerine yönelik online olarak 3 Mart’ta saat 14.30’da bilgilendirme toplantısı, 10 Mart’ta saat 14.30’da da proje hazırlama eğitimi gerçekleştirilecek. Bilgilendirme ve proje hazırlama eğitimlerine katılım için https://baka.ka.gov.tr/duyuru/2022-yili-faizsiz-kredi-destegi-bilgilendirme-egitim-toplantisi/852 linkinden başvuru yapılabilecek.

KOBİ’lere yönelik Faizsiz Kredi Desteği Programı’na proje başvurusu yapmak isteyen işletmeler için programın tüm detaylarının yer aldığı başvuru rehberi BAKA’nın resmi internet sitesi www.baka.ka.gov.tr adresinde yayımlandı. Potansiyel başvuru sahipleri; proje başvurularını bu internet sayfasından erişilebilecek Kalkınma Ajansları Yönetim Sistemi (KAYS) üzerinden elektronik olarak 10 Nisan 2022 tarihi saat 23.59’a kadar gerçekleştirebilecek.

Kaynak: Editör:
Etiketler: BAKA'DAN, 30, MİLYON, TL'LİK, FAİZSİZ, KREDİ, DESTEK, PROGRAMI,
Yorumlar
Haber Yazılımı