Haber Detayı
04 Kasım 2020 - Çarşamba 12:09
 
Asgari ücretlilerin karşısına nasıl çıkacaksınız?
- Haberi
Asgari ücretlilerin karşısına nasıl  çıkacaksınız?

 

MHP İl Başkanı Sönmez, İYİ Parti Milletvekili Aylin Cesur’un askıda ekmek eleştirisine sert tepki göstererek “Milletvekili Cesur, Osmanlı’dan gelen askıda ekmek geleneğini anlayamamış” dedi. Bu açıklamalara cevap ise İYİ Parti İl Başkanı Şimşek’ten geldi. Şimşek, Sönmez’e “Bu açıklamaları keyif çayı içerken kaleme almış olmalı” diye yüklendi ve MHP’nin de desteklediği hükümeti ekonomi politikaları üzerinden eleştirdi.

Şimşek, “Bugün 4 Kişilik bir ailenin Açlık Sınırı 2 bin 447 TL, Yoksulluk Sınırı ise 7 bin 973 TL’dir. Asgari Ücret ise net 2 bin 324 lira 70 kuruştur. Yani asgari ücretli bir aile bırakın yoksulluk sınırını, açlık sınırının dahi altındadır. Bu konuda tek bir söyleminiz var mıdır Sayın Sönmez soruyoruz? Tek bir açıklamanız dahi yokken yarın seçimlerde asgari ücretli kardeşlerimizin karşısına hangi yüzle çıkıp oy isteyeceksiniz? Soruyoruz” ifadelerini kullandı.

İŞSİZLİĞE İLİŞKİN BİR SÖZÜNÜZ VAR MI?
İşsizlik rakamlarını da hatırlatan Şimşek, “Genç işsizliği 25’lere ulaşmışken, gençlerimiz ülkelerinden umudunu kesmiş, gelecekten umutsuzken ve Isparta’da doğru düzgün bir sanayi yokken gençlerimiz iş için İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyük şehirlere göç etmek zorunda kalıyorken, var mıdır gençlerimizin sorunlarına ilişkin tek bir cümleniz Sayın Sönmez, yarın siz ve partiniz hangi yüzle Ispartalı gençlerimizden oy isteyeceksiniz? Soruyoruz” diye konuştu.

ESNAF CAN ÇEKİŞİYOR
ÇİFTÇİ BORÇ İÇİNDE YÜZÜYOR
MHP’den; açıklanan gül çiçeği alım fiyatı ile ilgili tek bir eleştiri duymadıklarını söyleyen İYİ Parti İl Başkanı Mustafa Şimşek, “Belli ki parti binanızdan dışarı çıkmıyorsunuz fakat size bazı gerçekleri hatırlatmaya devam edelim Sayın Sönmez, Bugün Isparta’da İş insanlarımız sıkıntılar yaşıyor, Esnafımız can çekişiyor, Çiftçimiz, Gül, Elma, Lavanta üreticilerimiz borç içinde yüzüyor. Var mıdır Sayın Sönmez, bu sıkıntılara dair edecek tek bir cümleniz yoksa ittifak ortağınızın sizi ocak dışı etmesinden korktuğunuz için hemşerilerinize sırtınızı dönüp susuyor musunuz? Neden tek bir kelimenizi duyamadık şu ana kadar? Gül’ün taban fiyatı 7 lira 35 kuruş olarak açıklanmışken tek bir sözünüz yok muydu söyleyecek?

Kaynak: Editör:
Etiketler: Asgari, ücretlilerin, karşısına, nasıl, , çıkacaksınız?,
Yorumlar
Haber Yazılımı