Haber Detayı
16 Mayıs 2022 - Pazartesi 14:44
 
ISPARTALI EYT’LİLER BAHRİ YÜCEER ÖNCÜLÜĞÜNDE MİTİNGE KATILDI
Emeklilikte yaş sınırına takılan binlerce kişi bugün Maltepe miting alanında bir araya geldi. Haklarını almak için uzun zamandır çaba sarf eden Emeklilikte Yaşa Takılanlar, bugün İstanbul'da yapılan mitinge katıldı. EYT Isparta Temsilcisi Bahri Yüceer, "15 Mayıs yani bugün Ispartalı Eytliler olarak Maltepe'deydik. Bu miting bizim için çok önemliydi. İnşallah kazanılmış haklarımızı almak için önemli bir adım oldu. Haklarımızı almak için ne gerekiyorsa yapmaya devam edeceğiz" dedi.
GÜNDEM Haberi
ISPARTALI EYT’LİLER BAHRİ YÜCEER ÖNCÜLÜĞÜNDE MİTİNGE KATILDI

"DÜNYANIN HİÇBİR YERİNDE EYT DİYE BİR PROBLEM YOK"

Binlerce kişinin katıldığı mitingde konuşma yapan Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) Federasyonu Başkanı Gönül Boran Özüpak, "Dünyanın hiçbir yerinde EYT diye bir problem yok. EYT problemi bize, yani Türkiye'ye has bir problemdir. Nedenleriyle, nasıllarıyla, tamamen yerli ve milli toplumsal bir problemdir. Yaklaşan genel seçimle birlikte en güzel tepkimiz demokratik hakkımızı kullanırken sandıkta tercihimizi bizi anlayan, bizi dinleyen ve yanımızda olanlardan yana kullanmamız olacaktır.

 

"BİZ TÜRKİYE CUMHURİYETİ VATANDAŞLARIYIZ, BİZİ YOK SAYAMAZLAR"

Yasal olmayan hiçbir şeyde ısrarcı değiliz. Biz sadece yasaların geriye dönük işlemeyeceğini söylerken ısrarcıyız ve olmaya da devam edeceğiz. İşe giriş başlangıç tarihimizde bize sunulan şartlar neyse o şartların yerine getirilmesinde ve insanca yaşanır bir emekli maaşında ısrarcıyız. Emek bizim, alın teri bizim, biz Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarıyız, bizi yok sayamazlar. En güzel tepkimizi de sandıkta göstereceğiz" dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: ISPARTALI, EYT’LİLER, BAHRİ, YÜCEER, ÖNCÜLÜĞÜNDE, MİTİNGE, KATILDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı