Haber Detayı
20 Haziran 2022 - Pazartesi 15:17
 
ISPARTA'DA ''DÜMEN'' OPERASYONU, ÇOK SAYIDA GÖZALTI...
KOM Daire Başkanlığı koordinesinde Yurt genelinde 43 ilde eş zamanlı olarak 16.06.2022 tarihinde “DÜMEN” adı altında operasyon gerçekleştirildi.
ISPARTA Haberi
ISPARTA'DA ''DÜMEN'' OPERASYONU, ÇOK SAYIDA GÖZALTI...

KOM Daire Başkanlığı koordinesinde Yurt genelinde 43 ilde eş zamanlı olarak 16.06.2022 tarihinde “DÜMEN” adı altında gerçekleştirilen Nitelikli Dolandırıcılık operasyonu kapsamında; Isparta Cumhuriyet Başsavcılığının talimatları doğrultusunda KOM Şube Müdürlüğü ekiplerince yapılan çalışmada Isparta il merkezine bağlı olan köyde eski muhtar ve azalarının yetkilerini kullanarak, kimi zaman da tehdit ve yıldırma politikaları uygulayarak usulsüz işlemler gerçekleştirdikleri bu şekilde Kamu zararına yol açtıkları, dosya kapsamında yapılan incelemeler ve Bilirkişi Raporları ile tespit edilmiştir.

Yapılan çalışmalar ve aramalar neticesinde; Çsayıda evrak (dosya, ajanda, klasör, yazışma evrakları vb.), 1 adet gaz tabancası ve şarjörü, 1 adet ruhsatsız 9 mm 14’lü tabanca ve şarjörü, 51 adet 9 mm fişek, 1 adet tam otomatik ruhsatsız av tüfeği ve bu tüfeğe ait 6 adet şarjör, 30 adet av tüfeği fişeği ele geçirilmiştir.

Ele geçen suç unsuru malzemelere el konularak,  konu ile ilgili F.K -M.K- Ö.Ç -A.Ç- Ü.K -S.D - C.K isimli 7 şüpheli şahsa işlem yapılmış 5 şüpheli şahıs gözaltına alınmıştır. Şüpheliler hakkında Nitelikli Dolandırıcılık, Zimmet, Resmi Belgede Sahtecilik, 6136 SKM (Silah Kaçakçılığı) suçlarında gerekli adli işlemler başlatılmıştır.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: ISPARTA'DA, ''DÜMEN'', OPERASYONU,, ÇOK, SAYIDA, GÖZALTI...,
Yorumlar
Haber Yazılımı