İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Haber Detayı
08 Ekim 2020 - Perşembe 13:40
 
GÜNDEM Haberi

Bazıları küçümseyebilir ama
Tuvalet şehrin aynasıdır


Ulu Cami’nin ardından, Mimar Sinan Camii’nin de tuvaletinin yenilenmesi çalışmalarına başlandı. Projeleri hazırlanan ve engelli vatandaşların da kullanımına uygun şekilde yapım ihalesi gerçekleştirilen Mimar Sinan Cami tuvaleti de Ulu Cami tuvaletinde olduğu gibi vatandaşların ücretsiz kullanımına sunulacak.

Mimar Sinan Camii tuvaletinin yapımı başlarken, birkaç gün içerisinde yine Kavaklı Camii’nin de tuvaletinin yenilenmesine başlanacak.

Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’in şehirdeki cami tuvaletlerinin yenileneceği ve 24 saat ücretsiz olarak hizmet vereceğine ilişkin sözünün ilki Ulu Cami tuvaletinin yenilenmesiyle gerçekleşmişti.

Bay-bayan tuvaletleri ile abdest alma yerleri yenilenen, engellilerin de rahatlıkla kullanabileceği şekle getirilen Anıtlar Kuruluna ait Ulu Cami tuvaletinin ardından yine mülkiyeti Anıtlar Kuruluna ait olan Mimar Sinan Camii’nin tuvaletinin ve abdesthanelerin yenilenmesi kapsamında inşaat çalışmalarına başlandı.

Engelli vatandaşların rahatlıkla kullanabileceği, bakım ve temizliği belediye tarafından gerçekleştirilecek olan tuvaletler ücretsiz hizmet verecek.

Yol kodu altında bulunan cami tuvaletleri, yol seviyesine çıkarılıyor. Yeni abdesthaneler ekleniyor.

Bu kapsamda Mimar Sinan Camii yanında bulunan mevcut tuvalet yıkılarak 90 m2 7 bay, 5 bayan, 1 engelli WC kapasiteli hale getiriliyor, ayrıca 27 adet kapalı ve açık abdest alma yeri yapılıyor.

Yine önümüzdeki günlerde yapımına başlanacak Kavaklı Camii tuvaletinde de 60 m2 4 bay, 4 bayan, 1 engelli WC kapasiteli olacak. Ayrıca 6 adet kapalı abdest alma yeri yapılacak.

Kaynak: Editör:
Etiketler: ,
Yorumlar
Diğer Haberler
Haber Yazılımı